Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie już nam rośnie...

Kolejne osoby w mieście i regionie tracą pracę, a o nową jest niesłychanie trudno. Po czterech miesiącach spadku liczby bezrobotnych rejestrowanych w łomżyńskim zatrudniaku, sierpień był miesiącem w którym bezrobocie wzrosło. Wzrost ten nie był symboliczny i wyniósł 1,5%. Teraz bez pracy jest już blisko 5200 osób. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy podają, że sierpniu pracę podjęło o 81 bezrobotnych mniej niż w lipcu, i tłumaczą, że wzrost poziomu bezrobocia związany jest z ograniczeniem kierowania zarejestrowanych osób na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu sierpnia 2010 roku wyniosła 5188 osób (w tym 2792 kobiet) i była wyższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec sierpnia 2009 roku o 456 bezrobotnych tj. o 9,6%. Natomiast w porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego, poziom bezrobocia zwiększył się o 78 osoby. 
Tylko w sierpniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 545 bezrobotnych, a 21 z nich pracowało za granicą. W tym samym czasie tylko 218 z zarejestrowanych bezrobotnych podjęło pracę, w tym 69 osób pracę subsydiowaną, po 4 osoby rozpoczęły staż i szkolenia, a kolejne 12 osób rozpoczęło prace społecznie użyteczne. Pozostali wykreśleni z rejestrów w większości nie potwierdzili gotowości do podjęcia (155 osób) pracy albo dobrowolnie rezygnowali ze statusu bezrobotnego (55 osób)

Bezrobotni z miasta Łomży stanowią dziś 62,9% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i jest ich 3264. Stopa bezrobocia w mieście wynosi 13,4%.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę