poniedziałek, 16 października 2017 napisz DONOS@

„Poszukiwany” złapany

Niemal sto poszukiwanych osób zatrzymali w ostatnich dniach policjanci z województwa podlaskiego. Wśród nich był także 29-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna podejrzewany jest o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Codziennie policjanci szukają osób zaginionych oraz uchylających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Jednak w ostatnich dniach działania te zintensyfikowano w ramach prowadzonej na terenie województwa akcję „Poszukiwany”. Łącznie podczas ich trwania funkcjonariusze pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego zatrzymali łącznie 95 osób poszukiwanych. Wśród nich byli sprawcy kradzieży, rozbojów, bójek i pobić oraz uciekinierzy z pogotowia opiekuńczego. Znaleźli się również unikający wymiaru sprawiedliwości sprawcy kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oraz poszukiwani uchylający się od obowiązków alimentacyjnych. Znaczną grupę, bo ponad połowę, stanowiły osoby poszukiwane listami gończymi i nakazami do odbycia prawomocnych wyroków. Wśród nich był także poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 29-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego podejrzewany jest o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków.
Jak podaje podkom. Kamil Tomaszczuk z KWP w Białymstoku kryminalni zatrzymali i ustalili miejsca pobytu blisko 30 osób poszukiwany przez inne organy takie jak prokuraturę czy komorników. Dzięki temu sprawy prowadzone wobec tych osób nabiorą tempa, a sprawcy przestępstw odpowiedzą za swoje postępowanie.
Policjanci ustalili dodatkowo miejsce przebywania 8 osób zaginionych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0