Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Szczepienie lisów - psy i koty mają być uwięzione

Od jutra do końca tygodnia na terenie województwa podlaskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Na tereny leśne, pola i łąki z samolotów zostaną zrzucone specjalne przynęty w kształcie stożkowych krążków koloru brunatnego zawierające wewnątrz zatopiony pojemnik z płynną szczepionką. Weterynarze przestrzegają, że szczepionka jest szkodliwa dla zwierząt domowych, dlatego po wyłożeniu przynęt, przez okres trzech tygodni należy trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przestrzega mieszkańców przed dotykaniem i niszczeniem przynęty. Te które były dotykane przez ludzi nie będą podejmowane przez lisy, natomiast, dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz szczepionki na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka - należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę