Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Lekkoatleci z medalami

Z trzema medalami z Mistrzostw Polski LZS w Kielcach powrócili do domu zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Krążki wywalczyli Ewelina Lubiejewska, Katarzyna Smakowska i Paweł Jasiński. Bardzo dobrze zaprezentowali się też sportowcy LKS Narew - Kurpiewski Łomża na rozgrywanych w Białymstoku Mistrzostwach Województwa Podlaskiego młodzików w LA. Ci zdobyli aż siedem medali.

Katarzyna Smakowska
Katarzyna Smakowska
Złota Ewelina Lubiejewska z trenerem
Złota Ewelina Lubiejewska z trenerem
Złoty medalista LZS Paweł Jasiński
Złoty medalista LZS Paweł Jasiński


LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża w Kielcach
„Planowo” złoty medal w biegu juniorek młodszych na 2000m z przeszkodami wywalczyła Ewelina Lubiejewska (6.55,42). Ewelina od początku biegu prowadziła i wygrała ponad 10 sekundową przewagą nad juniorką Jendro Justyną. Wśród dziewcząt drugi, tym razem brązowy medal wywalczyła Katarzyna Smakowska (5.00,08). Bieg Kasi był rozegrany typowo na finisz, dziewczęta „truchtały” przez 1100m by na ostatnim okrążeniu przejść wręcz do sprintu, nasza zawodniczka przesuwała się z każdym metrem do przodu by zająć w końcu 3 miejsce.
Trzeci medal tym razem złoty wywalczył trenujący dopiero od 2 miesięcy junior młodszy Paweł Jasiński, który w biegu na 400m pomimo dużego wiatru uzyskał bardzo dobry rekord życiowy (49.66) i zwyciężył pewnie w tej konkurencji. Start Pawła był trzecim na tym dystansie i jest to jego 3 rekord życiowy. 
Ponadto Pogorzelski Kamil na 40m uzyskał swój najlepszy czas w tym roku 50,50, a Paweł Szczech w debiucie na tym samym dystansie 51,07.

LKS Narew - Kurpiewski Łomża w Białymstoku

Prawdziwą gwiazdą reprezentacji młodzików klubu została Wioletta Górska. Uczennica 3 kl. Gimnazjum w Jedwabnym wyrasta na nową super miotaczkę z „Narwi” godną swoich starszych utytułowanych koleżanek. Wioletta zdobyła złoto w konkursie pchnięcia kulą dziewcząt wynik 11,92m oraz srebrny medal w konkursie rzutu dyskiem wynikiem 39,62m i tylko o 2 cm przegrała złoty medal. Obydwa wyniki są rekordami życiowymi zawodniczki i są to wyniki które potwierdzają przynależność Wioletty do ścisłej czołówki w Polsce w kategorii młodzika w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem.
Pozostali medaliści klubu:
- Bartosz Paduch - złoto w konkursie skoku w dal chłopców wynikiem 6,05m
- Dawid  Urbanowski - srebrny medal również w skoku w dal wynikiem 5,78m
- Antoni Górski - srebrny medal w konkursie skoku wzwyż wynikiem 1,82m
- Weronika Węgrowska - brązowy medal w konkursie skoku wzwyż dziewcząt wynikiem 1,50m 
- Brązowy medal zdobyła również sztafeta chłopców 4x100m

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę