Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Autobusy były za drogie...

Łomżyński ratusz unieważnił pierwszy przetarg na dostawę 22 fabrycznie nowych, niskopodłogowych i jednoczłonowych autobusów miejskich i ogłosił nowe postępowanie. Na zakup autobusów mamy około 19 mln zł, tymczasem dwie oferty jakie wpłynęły na pierwszy przetarg - Volvo i Scania - dochodziły od 28,5 do 30 mln zł.

Przypomnijmy zakup 22 nowych autobusów komunikacji miejskiej jest częścią projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic - etap II” na który miasto ma  otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. W ramach tego projektu jest już przebudowywana baza MPK przy ul. Spokojnej, a mają być jeszcze zakupione: system zarządzania i informacji, bilet elektroniczny i samochód techniczny do naprawy autobusów  Cały program „modernizacji” łomżyńskiego MPK oszacowany był na 30 milionów złotych, a pozyskane dofinansowanie sięga 12,2 mln zł.

Ogłoszony drugi przetarg dotyczy dostawy 22 nowych autobusów i doposażenia 15 posiadanych przez MPK autobusach marki Volvo. Zgodnie z ogłoszeniem wymagany termin dostawy autobusów to 24 tygodnie od daty podpisania umowy. Zainteresowani udziałem w przetargu producenci autobusów swoje oferty mogą składać do 18 października.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę