Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Droższy chleb

Piekarnie łomżyńskie podnoszą ceny pieczywa. W jakże popularnych w Łomży sklepach firmowych piekarni z Piątnicy za zwykły chleb trzeba zapłacić 1,7 zł, podczas gdy jeszcze wczoraj kosztował on 1,5 zł. W jeszcze większym stopniu zdrożały bułki. Tu podwyżka wynosi niemal 30%. Kajzerka, za którą jeszcze wczoraj trzeba było zapłacić 25 groszy dziś kosztuje już 32 grosze.

Odpowiednio ceny podnieśli lub w najbliższych dniach podniosą także inni piekarze w mieście i regionie. Piekarnia Sulima z Łomży cen jeszcze nie podniosła, ale zrobi to w poniedziałek. Zenon Sulewski, tak jak inni piekarze, podwyżki tłumaczy znaczącym wzrostem cen mąki.
- Jeszcze w maju za kilogram mąki płaciliśmy po 71 - 74 gr, a teraz musimy kupować ją to 1,35 - 1,40 zł - mówi Sulewski.
Piekarz zapowiada, że jego pieczywo zdrożeje o ok. 20%. Co ciekawe, piekarze mówią, że nie są wykluczone także następne podwyżki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę