sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Basen znowu będzie czynny... i bezpieczniejszy

Wraz z początkiem roku szkolnego ponownie będzie można korzystać z basenu przy budynku SP nr 10. Po sześciu tygodniach „przerwy technologicznej” w środę ponownie zostaną otwarte drzwi Miejskiej Pływalni nr 1.

fot. archiwum
fot. archiwum

Przypomnijmy basen przy ul. Niemcewicza zastał oddany do użytku w lutym po trwającym niemal półtorej roku kapitalnym remoncie. W lipcu, czyli niespełna pół roku po remoncie, basen zamknięto formalnie ze względu na tzw. przerwę technologiczną, czyli wymianę wody i dezynfekcję niecek basenowych i instalacji. Poza czyszczeniem urządzeń basenowych w budynku były jednak także przeprowadzone prace remontowe. Część prac to efekt przeglądu gwarancyjnego, inne nakazała przeprowadzić Państwowa Inspekcja Pracy. Wśród przeprowadzonych prac była m.in. likwidacja  niebezpiecznego progu pomiędzy hamownią zjeżdżalni a basenem rekreacyjnym.
Jak podaje ratusz, po ponownym otwarciu pływalni ceny nie ulegną zmianie. Najtańszy bilet ulgowy kosztuje 5 zł najdroższy „normalny” 10,50 zł.  Przypomnijmy basen od poniedziałku do piątku czynny będzie w godz. 6 – 21.30 (ostatnie wejście o godz. 20.30), w soboty i niedziele od godz. 8 do 21.30.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0