Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Intensywne opady deszczu

Możliwe podtopienia, uszkodzenia dróg i budynków; trudności komunikacyjne. Synoptycy ostrzegają przed ulewami jakie od wieczora będą przechodziły nad województwem podlaskim. W ciągu dwóch dni może spaść nawet do 80 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Intensywnym opadom deszczu nadano drugi stopień w trzystopniowej skali zagrożenia.

Zgodnie z najnowszym strzeżeniem meteorologicznym dziś od godziny 18.00 z południa na północ województwa podlaskiego będzie przemieszczać się strefa opadów deszczu. Deszczowo ma być przez kilka najbliższych dni. Magdalena Pękala Dyżurny synoptyk białostockiego zespołu IMGW prognozuje, że w ciągu 24 godzin może spaść  od 40 do 50 mm deszczu – czyli od 40 do 50 litrów na metr kwadratowy. Kolejna doba (01/02.09.2010 i 02.09.2010) także będzie mokra, przy czym opady mają być już mniejsze - 20-30 mm.

Zagrożeniu w województwie podlaskim, ale także w województwach sąsiednich nadano drugi stopień w trzystopniowej skali zagrożenia. Oznacza to, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę