Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kładka przyrodnicza w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Kilkusetletnie drzewa, mokradła i specjalne miejsca, gdzie można z bliska zobaczyć tropy dzikich zwierząt - w niewykorzystywanej od wielu lat części parku przy Muzeum Przyrody w Drozdowie powstała kładka przyrodnicza. Dzięki kładce uczniowie mogą zobaczyć to, o czym uczą się na biologii. Wystarczy przejść kilkaset metrów, żeby znaleźć się w lesie, którego nie zmieniał człowiek.

Kładka jest także przystosowana do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne. Już za kilka dni będą zainstalowane specjalne tablice multimedialne. Nad warstwą graficzną jest na nich powłoka ze specjalnego tworzywa, opisana pismem Braille'a. "W miejscu gdzie są zdjęcia, są wybrzuszenia układające się w kształt np. żaby czy ptaka. W ten sposób niewidomi mogą przeczytać informację i wyobrazić sobie jak wygląda zwierzę, o którym czytają" - mówi Barbara Turowska z muzeum. Tablice mają także wgrane komunikaty głosowe i dźwięki
wydawane przez ptaki, które można spotkać w Drozdowie.

Z nowej atrakcji będzie można korzystać już we wrześniu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę