Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Do trzech razy sztuka...

Już dwa razy Komisja Rewizyjna Rady Miasta uznała, że prezydent Łomży nie zabezpieczył należycie interesów miasta dokonując przed trzema laty wymiany działek na „Bawełnie” z przedsiębiorcami którzy planują tu budowę dużego centrum handlowego z hipermarketem. Okazuje się jednak, że nad tematem będzie musiała pochylić się jeszcze po raz trzeci. Wczoraj odpowiednim stanowiskiem Komisji „że prezydent nie zabezpieczył” ponownie zajęli się wszyscy radni i ponownie sprawę wrócili do Komisji, ponownie żądając od niej napisania uzasadnienia do tego stanowiska.

Przypomnijmy członkowie Komisji Rewizyjnej zajmowali się dwoma wnioskami jakie skierowali do niej przewodniczący Rady Wiesław Grzymała i wiceprzewodniczący Maciej Głaz, po tym gdy okazało się, że miasto na własny koszt będzie musiało przebudować główną magistralę ciepłowniczą przebiegająca w pobliżu planowanego centrum handlowego. Okazało się bowiem, że przez jedną z wymienionych przez prezydenta działek przebiegają rury magistrali dostarczającej ciepło z MPEC do domów i mieszkań w Łomży, o czym w kierowanych przed trzema laty dokumentach do radnych nie ma żadnej informacji, a także, że przeprowadzając drugą zamianę nieruchomości z tymi samymi biznesmenami (prezydent nazywa zamianę tę uzupełniającą) radni z Komisji Gospodarki Komunalnej nie otrzymali wniosku do zaopiniowania, a jedynie informację o jej przeprowadzeniu.
Prezydent i urzędnicy miejscy, którzy wyjaśniali radnym z Komisji Rewizyjnej wątpliwości twierdzili, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a miasto na tych wymianach tylko zyskało... Większość członków Komisji ma na ten temat jednak inne zdanie. Dwukrotnie już przyjęli stanowisko – najpierw na początku lipca, później w połowie sierpnia - że prezydent interesu miasta nie zabezpieczył. Oba stanowiska nie mają jednak uzasadnienia, czego domaga się Rada Miasta. Radni z Komisji Rewizyjnej chcieli, aby tym uzasadnieniem były protokoły z posiedzenia Komisji, załączono do materiałów skierowanych na sesję. Podczas posiedzenia Rady uznano jednak, że to nie jest uzasadnienie i że Komisja musi je napisać, zanim cała Rada stanowisko w tej sprawie przyjmie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę