Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Awans sędziego

Główne zdjęcie
fot. prezydent.pl

Jolanta Pardo została sędzią Sądu Okręgowego w Łomży. Wczoraj Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył jej i 74 innym sędziom z całego kraju akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego.

Odpowiednie postanowienie o powołaniu Jolanty Pardo do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Łomży, wówczas jeszcze pełniący obowiązku Prezydenta RP Bronisław Komorowski, wydał 1 czerwca. Z wnioskiem o powołanie wystąpiła Krajowa Rada Sądownictwa. Wczoraj w pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania. Zwracając się do nominowanych sędziów, Prezydent Komorowski podkreślił, że będą oni współdecydować o tym, jak Polacy widzą własne państwo - czy widzą w nim element opieki i sprawiedliwości, czy też opresji.
- Państwo będziecie decydowali o losach ludzkich. Do tego trzeba i odpowiedzialności, i wiedzy, znajomości życia, ale także zdolności pochylania się nad każdym przypadkiem indywidualnie. Do tego trzeba czasami także bardzo wiele odwagi, żeby umieć we własnym sumieniu podjąć decyzję i brać za nią pełną odpowiedzialność - dodał.
Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta ślubowanie.

Dodajmy, że sędzia Jolanta Pardo od 1996 roku była sędzią Sądu Rejonowego w Łomży, ale przez kilka ostatnich lat była delegowaną do pełnienia czynności w Sądzie Okręgowym w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę