niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Awans sędziego

Jolanta Pardo została sędzią Sądu Okręgowego w Łomży. Wczoraj Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył jej i 74 innym sędziom z całego kraju akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego.

fot. prezydent.pl
fot. prezydent.pl

Odpowiednie postanowienie o powołaniu Jolanty Pardo do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Łomży, wówczas jeszcze pełniący obowiązku Prezydenta RP Bronisław Komorowski, wydał 1 czerwca. Z wnioskiem o powołanie wystąpiła Krajowa Rada Sądownictwa. Wczoraj w pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania. Zwracając się do nominowanych sędziów, Prezydent Komorowski podkreślił, że będą oni współdecydować o tym, jak Polacy widzą własne państwo - czy widzą w nim element opieki i sprawiedliwości, czy też opresji.
- Państwo będziecie decydowali o losach ludzkich. Do tego trzeba i odpowiedzialności, i wiedzy, znajomości życia, ale także zdolności pochylania się nad każdym przypadkiem indywidualnie. Do tego trzeba czasami także bardzo wiele odwagi, żeby umieć we własnym sumieniu podjąć decyzję i brać za nią pełną odpowiedzialność - dodał.
Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta ślubowanie.

Dodajmy, że sędzia Jolanta Pardo od 1996 roku była sędzią Sądu Rejonowego w Łomży, ale przez kilka ostatnich lat była delegowaną do pełnienia czynności w Sądzie Okręgowym w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0