Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wieża ciśnień poczeka... na nowe władze Łomży

Wieża ciśnień przy ul Sikorskiego nie będzie wystawiana teraz w przetargu... Radni Łomży dwa razy odrzucili przedstawiony przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego projekt uchwały dotyczący wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu wieży ciśnień wraz z sześcioma okolicznymi działkami z przeznaczeniem na realizację hotelu z restauracją i dwupoziomowym parkingiem.

Wśród argumentów podnoszonych przez radnych, którzy głosowali „przeciw”, był m.in. rychły koniec kadencji samorządu i niejasności odnośnie zwrócenia przez miasto całej kwoty wraz z odsetkami, jaką przed dwoma laty zapłacił przedsiębiorca, który wówczas wygrał przetarg na wieżę ciśnień, lecz nie wywiązał się z umowy dotyczącej terminów rozpoczęcie jej remontu, co doprowadziło do powrotu nieruchomości do miasta. (zobacz: Wieża kłopotów)

Podczas sesji, najpierw po krótkiej dyskusji, „za” przyjęciem proponowanej przez prezydenta uchwały było pięciu radnych. Pięciu radnych było też „przeciw” i pięciu „wstrzymało się” od głosu. Oznaczało to, że uchwała nie została przyjęta. Nieoczekiwanie sprawa powróciła po kilku godzinach na samym końcu posiedzenia. Na wniosek proprezydenckiego klubu Samorządowe Porozumienie Łomży, zarządzono reasumpcję głosowania (czyli ponowne głosowanie). Także tym razem jednak uchwały nie udało się przegłosować. Za było 5 radnych, a przeciw już 12.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę