piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Wieża ciśnień poczeka... na nowe władze Łomży

Wieża ciśnień przy ul Sikorskiego nie będzie wystawiana teraz w przetargu... Radni Łomży dwa razy odrzucili przedstawiony przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego projekt uchwały dotyczący wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu wieży ciśnień wraz z sześcioma okolicznymi działkami z przeznaczeniem na realizację hotelu z restauracją i dwupoziomowym parkingiem.

Wśród argumentów podnoszonych przez radnych, którzy głosowali „przeciw”, był m.in. rychły koniec kadencji samorządu i niejasności odnośnie zwrócenia przez miasto całej kwoty wraz z odsetkami, jaką przed dwoma laty zapłacił przedsiębiorca, który wówczas wygrał przetarg na wieżę ciśnień, lecz nie wywiązał się z umowy dotyczącej terminów rozpoczęcie jej remontu, co doprowadziło do powrotu nieruchomości do miasta. (zobacz: Wieża kłopotów)

Podczas sesji, najpierw po krótkiej dyskusji, „za” przyjęciem proponowanej przez prezydenta uchwały było pięciu radnych. Pięciu radnych było też „przeciw” i pięciu „wstrzymało się” od głosu. Oznaczało to, że uchwała nie została przyjęta. Nieoczekiwanie sprawa powróciła po kilku godzinach na samym końcu posiedzenia. Na wniosek proprezydenckiego klubu Samorządowe Porozumienie Łomży, zarządzono reasumpcję głosowania (czyli ponowne głosowanie). Także tym razem jednak uchwały nie udało się przegłosować. Za było 5 radnych, a przeciw już 12.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0