sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Wyłudzają na „poborcę skarbowego”!

W województwie podlaskim pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników urzędów skarbowych. - Wiemy już o jednym przypadku wyłudzenia na „poborcę skarbowego”, a takich przypadków może być więcej – ostrzega Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

W miniony wtorek, na plebanię jednej z parafii zadzwonił telefon. Odbierająca go, zatrudniona na plebanii kobieta usłyszała od dzwoniących, że ksiądz proboszcz tamtejszej parafii zalega urzędowi skarbowemu 300 zł i że należność tę musi niezwłocznie uregulować. Kobieta poinformowała, że księdza chwilowo nie ma. Po ok. 15 min. telefon znowu zadzwonił, a że ksiądz jeszcze nie wrócił, dzwoniący poinformował, że wysyła „poborcę skarbowego”, któremu będzie można należność uregulować i że opłaca się to zrobić „od ręki”, ponieważ do piątku kwota do zapłaty wzrośnie do 800 zł. Nie podejrzewająca niczego kobieta, nie chcąc narażać księdza na konieczność zapłaty „odsetek” zapłaciła, w jego imieniu, żądane 300 zł. Jak się potem okazało, została oszukana.
Izba Skarbowa w Białymstoku informuje, iż co do zasady, w przypadku, kiedy podatnik ma zaległości, pierwsze czynności polegają na wysłaniu pisemnego upomnienia i wezwania go przez urząd skarbowy do uregulowania tych zaległości w kasie lub na konto urzędu. Jeżeli dochodzi jednak do egzekucji, to każdy poborca skarbowy działający w imieniu urzędu skarbowego musi posiadać przy sobie (oraz okazać osobie do której przychodzi) zarówno legitymację służbową, jak i tytuł wykonawczy z pieczątkami naczelnika urzędu skarbowego lub komornika.
Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku, apeluje o ostrożność.
- W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z urzędem skarbowym, który jakoby wysyła takiego „poborcę”, a także w przypadku potwierdzenia się podejrzeń co do nieuczciwości takich osób, należy zawiadomić Policję - mówi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0