Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Wieża ciśnień znowu będzie na sprzedaż?

Prezydent Łomży chce ponownie wystawić na przetarg starą wieżę ciśnień. Odpowiedni wniosek trafił już do Rady Miasta i w środę ma być głosowany na sesji. Tym razem wraz budynkiem wieży przyszły właściciel miałby nabyć od miasta także sześć sąsiednich działek o łącznej powierzchni niemal 2,3 tys m2. Dzięki temu realnym stałoby się zbudowanie tu małego hotelu, w którego konstrukcję wkomponowała byłaby także wieża ciśnień.

Sprawa przebudowy i wykorzystanie starej wieży ciśnień w Łomży sięga początków 2008 roku. Wówczas to pojawił się pierwszy wniosek jednego z łomżyńskich przedsiębiorców dotyczący odkupienia wieży i po modernizacji wykorzystania jej na kawiarnię, a nawet mini hotelik. Jeszcze w tym samym roku oddanie wieży wraz z działką pod nią i działką sąsiednią – łącznie ok. 1000m2  miasto wystawiło na przetarg, i oddało w użytkowanie wieczyste na 99 lat. Nabywca miał zrealizować tu hotel z restauracją, na które chciał uzyskać dofinansowanie unijne. Szybko okazało się jednak, że teren jaki miasto wystawiło wówczas na przetarg jest za mały na tego typu inwestycje. Ostatecznie, wobec nie rozpoczęcia prac w ciągu dwóch lat od zakupienia wieży inwestor nieruchomość zwrócił miastu, a miasto oddało mu pieniądze...
Teraz ponownie prezydent chce wieżę oddać w użytkowanie wieczyste pod hotel, restaurację itp... z tą różnicą że tym razem wniosek dotyczy nie tylko wieży i działki na której ona stoi ale także pięciu innych w jej sąsiedztwie.
Sęk w tym, że na jednej z działek stoi dom, a w domu tym formalnie należącym do miasta  mieszkają dwie osoby. Prezydent proponuje radnym, aby w ogłoszeniu o przetargu na zbycie wieży i działek zawrzeć warunek dotyczący rozwiązania problemu najemców tego budynku.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę