Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Jesteśmy gościnni i lubimy się dzielić

Po raz kolejny postanowiliśmy pokazać co nasz Urząd ma najciekawszego, a przy okazji pomóc wszystkim potrzebującym i oddać honorowo krew, której w sezonie wakacyjnym zwykle brakuje. Do udziału we wspólnej zabawie w ramach Dnia Otwartego w Urzędzie Celnym w Łomży zaprosiliśmy maluchy z zaprzyjaźnionego przedszkola „Wesołe Słoneczko” z Łomży oraz dzieci naszych pracowników, które wiedzą, gdzie pracuje mama, tata czy ciocia, ale do tej pory nie wiedziały na czym taka praca polega.

Do pomocy w uatrakcyjnieniu zabawy  i do wspólnego oddawania krwi zaprosiliśmy kolegów ze służb mundurowych: Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Policji w Łomży, żołnierzy łomżyńskiego garnizonu a także funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i innych współpracujących z nami instytucji.

Od strony medycznej naszą kilkugodzinną imprezę zabezpieczała Grupa Ratownicza S.P.R. Nadzieja z Łomży, której ratownicy zorganizowali i przeprowadzili również pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

W oficjalnym rozpoczęciu Dnia Otwartego wzięli udział: Zastępca Dyrektora Izby Celnej w Białymstoku Młodszy inspektor celny Dariusz Sowulewski, Przewodniczący Rady Miasta Łomży Pan Wiesław Tadeusz Grzymała, Komendant Miejski Straży Pożarnej w Łomży st. bryg. Ireneusz Denysiuk, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży Pan Ireneusz Wierzbowski, Kierownik Oddziału Wydziału Inspekcji Transportu Drogowego w Łomży Pan Waldemar Dmochowski, Zastępca Dowódcy 1 Batalionu Remontowego w Łomży kpt Krzysztof Rabka, duchowni: Dyrektor Caritas Ziemi Łomżyńskiej ksiądz Andrzej Mikucki, Dyrektor Radia Nadzieja, ksiądz Tomasz Olszewski,  proboszcz parafii p.w. Krzyża Świętego w Łomży ksiądz kanonik Andrzej Godlewski oraz szef Grupy Ratowniczej  S.P.R. Nadzieja – ksiądz Radosław Kubeł.

Atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia od środka wyposażenia i wypróbowania możliwości pojazdów uprzywilejowanych, a później przejażdżka na sygnale  po urzędowym placu. Każdy, mały czy duży, miał też okazję spróbować jazdy potężnym motocyklem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z okazami CITES tj. przykładami zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem chronionych tzw. Konwencją Waszyngtońską zatrzymanymi na granicach przez naszych funkcjonariuszy.

Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się konkursy zorganizowane przez Klubu Miłośników Motocykli Żubr z Zambrowa, gabinet fantazyjnego makijażu otwarty dla wszystkich dzieci przez nasze koleżanki oraz oczywiście cukierki, napoje i pamiątkowe znaczki.
Najmłodsi goście i ich opiekunowie zwiedzili nasz urząd, mogli z bliska zobaczyć na czym polega praca celnika, bawiąc się przy tym i przeżywając przygodę w groźnie wyglądających pojazdach służb mundurowych.
Aż 31 osób przeszło pozytywnie badania lekarskie i honorowo oddało krew W sumie zebrano w tym dniu  prawie 14 litrów tego najcenniejszego z darów.

Gorąco dziękujemy wszystkim współorganizatorom i uczestnikom, najgoręcej honorowym krwiodawcom.
Obiecujemy Wam, że to z pewnością nie był ostatni taki dzień w Urzędzie Celnym w Łomży.

materiał nadesłany

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę