Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Jeszcze więcej pieniędzy dla młodych rolników

Wczoraj Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informowała, że dzisiaj (czwartek 19.08.2010) będzie ostatni dzień w którym młodzi rolnicy z województwa podlaskiego będą mogli jeszcze złożyć wnioski o wypłacenie im wynoszącej 75 tys zł. premii, a dziś okazuje się, że pieniędzy będzie więcej, i wnioski będzie można składać jeszcze jutro... a być może i przez kolejne dni. Wszystko w związku z decyzją Ministra Rolnictwa dotyczącą zwiększenia ze 100 milionów do 200 milionów euro tegorocznego limitu środków finansowych na wsparcie z działanie „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Przypomnijmy zainteresowanie młodych rolników premiami w tym roku jest wyjątkowo duże.  Początkowo województwu podlaskiemu na to działanie przyznano ponad 30 mln zł, a więc pieniędzy mogło wystarczyć na wypłacenie premii 407 młodym rolnikom. Tymczasem już pierwszego dnia – we wtorek – złożono 340 wniosków, a po kolejnym dniu było ich już ponad 560, co przekraczało przyznaną województwu pulę środków o niemal 40%. W związku z tym prezes ARiMR wczoraj ogłosił, że przyjmowanie nowych wniosków dziś zostanie zakończone, ale po decyzji Ministra Rolnictwa  zwiększającą pulę środków na to działanie, wczorajsze ogłoszenie zostało anulowane i wnioski będą przyjmowane dalej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę