niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Fałszywi policjanci w rękach policji

Kolneńscy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podając się za policjantów wyłudzili kilkaset złotych. Mężczyźni wieczorem w jednej z podkolneńskich wsi zatrzymali ciągnik i twierdząc, że pojazd jest niesprawny chcieli zatrzymać dowód rejestracyjny, ewentualnie mogliby wziąć 1800 zł i o wszystkim zapomnieć... Ostatecznie wystarczyło i 400 zł. Oszuści wpadli, bo jeden z domowników zatrzymanego rolnika rozpoznał jednego z rzekomych policjantów.

Jak relacjonują prawdziwi policjanci wczoraj wieczorem w jednej z podkolneńskich miejscowości trzech mężczyzn w wieku od 26 do 49 lat podając się za policjantów zatrzymało do kontroli drogowej przejeżdżający ciągnik. W rozmowie z kierowcą powiedzieli, że są z olsztyńskiej policji i prowadzą działania na terenie powiatu. Stwierdzili, że pojazd jest niesprawny technicznie i trzeba zatrzymać dowód rejestracyjny. W zamian za odstąpienie od czynności zażądali 1800 zł. Ponieważ kierowca nie miał przy sobie tak dużej gotówki wszyscy pojechali do domu właściciela ciągnika. Tam po negocjacjach stanęło, że trójce panów wystarczy 400 zł. Obeszło się także bez wypisywania mandatu, gdyż stróże prawa stwierdzili, że szkoda czasu na biurokrację. Na koniec gdy „policjanci” już wychodzili, będący w mieszkaniu domownik rozpoznał w jednym z nich mieszkańca Kolna, twierdząc, że ten nie jest funkcjonariuszem. Zawiązało się zamieszanie, podczas którego „stróże prawa” uciekli. Pokrzywdzony o wszystkim powiadomił policjantów z Kolna, którzy niemal natychmiast zatrzymali oszustów. Panowie zdążyli już dojechać do najbliższego sklepu spożywczego. Okazało się, że 26-letni kierowca mercedesa, którym poruszali się sprawcy miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Teraz fałszywi policjanci odpowiedzą za podawanie się za funkcjonariusza publicznego, a także za oszustwo, za co grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca odpowie także za jazdę samochodem po alkoholu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0