Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Upalnie i burzowo...

Dziś kolejny, prawdopodobnie już ostatni, dzień upału. Temperatura powietrza, w cieniu, ponownie przekroczy 31°C. Synoptycy ostrzegają także przed gwałtownymi burzami, które przez cały dzień mogą występować nad regionem. Lokalnie mogą towarzyszyć także gradobicia i silny wiatr.

W ciągu dnia w całym regionie należy spodziewać się wystąpienia burz lokalnie o charakterze gwałtownym z przelotnymi opadami deszczu miejscami intensywnymi oraz gradem. Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu IMGW podaje, że opady deszczu mogą wynieść 10-20 mm, a lokalnie może spaść nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowych powierzchni. Burzom będzie towarzyszył silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h. Spodziewanym nawałnicom nadano pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Możliwe ich skutki to zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych; utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę