Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Celnicy oddadzą krew i... pokażą co kryją zakamarki Urzędu

Po raz kolejny Urząd Celny w Łomży otworzy swoje podwoje przed mieszkańcami miasta i regionu. We wtorek, 17 sierpnia będzie można nie tylko zobaczyć jak wygląda jeden dzień pracy celnika, ale także m.in. jakim sprzętem dysponują, i jak wyszkolone są ich psy. Będzie można zobaczyć także wystawę okazów CITES zatrzymanych przez celników czyli przedmiotów wykonanych np. z kości czy skór dzikich zwierząt zagrożonych wyginięciem, których przewożenie bez specjalnego zezwolenia jest nielegalne. Tradycją dni otwartych w łomżyńskim Urzędzie Celnym jest też oddawania krwi z celnikami. Organizatorzy podkreślają, że w okresie wakacyjnym banki krwi są w jeszcze trudniejszej sytuacji niż zwykle, dlatego każda pomoc jest na wagę życia.

We wtorek Urząd Celny w Łomży od środka będzie mógł zobaczyć każdy. Począwszy od godziny 10., poza wspomnianą już wystawą na placu Urzędu przy ul Poznańskiej będzie można podziwiać pokaz specjalistycznego sprzętu Służby Celnej oraz innych służb mundurowych tj. Policji, Straży Pożarnej i Inspekcji Ruchu Drogowego oraz przekonać się o nieprzeciętnych umiejętnościach szkolonych psów służbowych. Dla miłośników „dwóch kółek” specjalny program przygotował Klub Miłośników Motocykli Żubr z Zambrowa, a Grupa Ratownicza z parafii p.w. Krzyża Świętego w Łomży zaprezentuje jak powinno udzielać się pierwszej pomocy. Wszystkim atrakcjom będą towarzyszyć konkursy dla dzieci, a wśród atrakcji dla nich przygotowanych będzie także  możliwość przejażdżki pojazdami uprzywilejowanymi...

Łomżyńscy celnicy nie tylko będą pokazywać to co maja najciekawsze, ale także podziela się tym co mają najlepsze... Podczas Dnia otwartego zaplanowano bowiem zbiórkę krwi pod hasłem: „Oddaj Krew Ze Służbą Celną”. Krew będą oddawać celnicy, ale tak jak i on i może także każdy... Zbiórka rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 13.00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę