Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Po meczu zmarł piłkarz. Żałoba na boiskach

W niedzielę w godzinach rannych zmarł nagle zawodnik Emil Świderski z Wissy Szczuczyn. Piłkarz miał 23 lata. W sobotę zawodnik uczestniczył w inauguracyjnym meczu III ligi w Grajewie, gdzie Wissa zmierzyła się z Mrągowią Mrągowo. Emil w trakcie zawodów poczuł się źle i w 40 minucie został zmieniony. Z boiska zabrało go pogotowie, a w niedzielny poranek zmarł.

W związku z tą tragedią Podlaski Związek Piłki Nożnej zarządza aby niedzielne zawody, a także mecze, które będą rozgrywane w najbliższą środę (18 sierpnia, Puchar Polski), jak również zaplanowane na najbliższą kolejkę mecze ligowe (od III ligi w dół) poprzedzone były minutą ciszy ku czci zmarłego zawodnika. Całe piłkarskie środowisko z Podlasia łączy się w żałobie z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi Zmarłego oraz całą Wissą Szczuczyn. Składamy szczere kondolencje.

Emil Świderski to jeden z najlepszych graczy szczuczyńskiego trzecioligowca. Miał ogromny udział w historycznym sukcesie Wissy jakim jest awans do III ligi. Młody, utalentowany zawodnik, którego szanowali i lubili koledzy i rywale z drużyn. Jeden z nielicznych piłkarzy, który z wielkim szacunkiem odnosił się do kibiców, sędziów, trenerów i działaczy - cieszył się powszechną sympatią.
W feralną sobotę Emil w czasie zawodów źle się poczuł, ale o własnych siłach opuścił boisko. Już poza placem gry stracił przytomność. Okazało się, że ma wysoką temperaturę i bardzo wysokie ciśnienie. Sędzia przerwał zawody i zarządził wezwanie pogotowia, które zabrało Emila do szpitala.

źródło: podlaskizpn.org


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę