Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Trafili do aresztu, a mieli dostać 5 tys zł

Chcieli wziąć 20 tys zł kredytu. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani przez policję, gdy w zambrowskim banku oczekiwali na podpisanie umowy kredytowej i wypłatę gotówki. Pieniędzy nie dostali, bo wyszło na jaw, że zaświadczenia które przedstawili były fałszywe. Jak się okazało były to tzw. "słupy". Do banku przywiozło ich dwóch mężczyzn z Łomży. Oni też załatwili im nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków.

O zdarzeniu informuje Prokuratura Rejonowa w Zambrowie, która wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania wyłudzenia kredytu z Kredyt Bank SA Filia w Zambrowie. Annie Ż i Eugeniuszowi Edwardowi K. postawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uzyskania kredytu w kwocie 20000 zł poprzez wprowadzenie w błąd pracowników banku i przedłożenie nieprawdziwych zaświadczeń o okolicznościach mających istotne znaczenie dla uzyskania kredytu.
Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani przywiezieni zostali samochodem przez dwóch mężczyzn z Łomży. Mężczyźni ci dostarczyli Annie Ż. nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków. Po uzyskaniu przez podejrzanych kredytu, mieli otrzymać 5000 zł i zostać odwiezieni do Łomży. Zostali zatrzymani przez policję, kiedy oczekiwali w banku na podpisanie umowy kredytowej i pieniądze.
Z ustaleń śledztwa wynika również, że z tego Banku został wyłudzony kredyt w kwocie 20000,-zł przez nieustalonych dotychczas sprawców w dniu 11 lutego br.

Zarówno Anna Ż. jak i Eugeniusz Edward K. decyzją sądu zastali tymczasowo aresztowani na okres 1 miesiąca.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę