Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wizna: multimedialna prezentacja ze wspomnieniami wojennymi

Ocalić od zapomnienia, utrwalić multimedialnie i zaprezentować młodemu pokoleniu - takie zadanie postawiło sobie Stowarzyszenie Wizna 1939 przygotowując prezentację "Nie tylko polskie Termopile". To na razie około 30 godzin utrwalonych kamerą wojennych wspomnień mieszkańców Wizny i jej okolic. Projekt jednak trwa do końca roku i materiał jest cały czas uzupełniany- mówi Dariusz Szymanowski z tego stowarzyszenia.

Dla starszych jest to możliwość opowiedzenia niejednokrotnie traumatycznych przeżyć, a dla młodzieży - inna nauka historii regionu opowiadanej przez jej naocznych świadków. Nagrań w całości, lub przynajmniej we fragmentach, można wysłuchać w Wiźnie przy ul.Raginisa 3 do końca tego roku – przez ten czas projekt "Nie tylko polskie Termopile" będzie realizowany. Jego twórcy chcą zebrany materiał opublikować także w formie książkowej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę