niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Rachmistrzowie spisowi ruszają w teren

Dzisiaj (9 sierpnia) we wszystkich gminach na terenie całego kraju rozpocznie się obchód przedspisowy przed Powszechnym Spisem Rolnym 2010 (1IX-31X 2010 r.). Jego głównym celem jest zapoznanie niemal 12 tys. rachmistrzów spisowych z terenem, na którym będą przeprowadzać spis. Obchód przedspisowy ma również na celu zweryfikowanie istnienia gospodarstwa rolnego, danych o tym gospodarstwie i jego lokalizacja oraz siedziby użytkownika gospodarstwa na mapie cyfrowej.

Jak podaje GUS dzisiaj pracę rozpoczyna 11 809 dobrze przygotowanych i przeszkolonych rachmistrzów spisowych. Wszyscy rachmistrzowie spisowi przystępując do pracy muszą posiadać imienny identyfikator ze zdjęciem, pieczęcią urzędu statystycznego oraz imienną pieczątką i podpisem dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator. Dane rachmistrzów można potwierdzić w najbliższym gminnym biurze spisowym (w urzędzie gminy). W czasie obchodu przedspisowego rachmistrz spisowy będzie posługiwał się wyłącznie urządzeniem elektronicznym typu hand – held wyposażonym w niezbędne aplikacje.

Podczas obchodu przedspisowego rachmistrzowie wręczą użytkownikom gospodarstw rolnych list Prezesa GUS informujący o zasadach, znaczeniu i zakresie tematycznym spisu oraz o bezwzględnym zachowaniu w tajemnicy wszystkich danych zebranych podczas spisu. Przekażą również ulotki informacyjne. O ile będzie to możliwe rachmistrzowie ustalą z użytkownikiem gospodarstwa rolnego termin przeprowadzenia wywiadu. Obchód przedspisowy potrwa dwa tygodnie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0