Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Rachmistrzowie spisowi ruszają w teren

Dzisiaj (9 sierpnia) we wszystkich gminach na terenie całego kraju rozpocznie się obchód przedspisowy przed Powszechnym Spisem Rolnym 2010 (1IX-31X 2010 r.). Jego głównym celem jest zapoznanie niemal 12 tys. rachmistrzów spisowych z terenem, na którym będą przeprowadzać spis. Obchód przedspisowy ma również na celu zweryfikowanie istnienia gospodarstwa rolnego, danych o tym gospodarstwie i jego lokalizacja oraz siedziby użytkownika gospodarstwa na mapie cyfrowej.

Jak podaje GUS dzisiaj pracę rozpoczyna 11 809 dobrze przygotowanych i przeszkolonych rachmistrzów spisowych. Wszyscy rachmistrzowie spisowi przystępując do pracy muszą posiadać imienny identyfikator ze zdjęciem, pieczęcią urzędu statystycznego oraz imienną pieczątką i podpisem dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator. Dane rachmistrzów można potwierdzić w najbliższym gminnym biurze spisowym (w urzędzie gminy). W czasie obchodu przedspisowego rachmistrz spisowy będzie posługiwał się wyłącznie urządzeniem elektronicznym typu hand – held wyposażonym w niezbędne aplikacje.

Podczas obchodu przedspisowego rachmistrzowie wręczą użytkownikom gospodarstw rolnych list Prezesa GUS informujący o zasadach, znaczeniu i zakresie tematycznym spisu oraz o bezwzględnym zachowaniu w tajemnicy wszystkich danych zebranych podczas spisu. Przekażą również ulotki informacyjne. O ile będzie to możliwe rachmistrzowie ustalą z użytkownikiem gospodarstwa rolnego termin przeprowadzenia wywiadu. Obchód przedspisowy potrwa dwa tygodnie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę