Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Kolejna burza nad regionem...

Główne zdjęcie
Uszkodzony fiat Panda przez spadający konar drzewa na drodze nr 63

Kolejna duża burza, która nocą przeszła późnym wieczorem nad regionem dała się we znaki mieszkańcom. Tylko w najbliższej okolicy Łomży strażacy interweniowali niemal 20 razy. Nawałnica z bardzo silnym wiatrem łamała drzewa i gałęzie. Dwukrotnie połamane konary drzew spadły na samochody jadące drogami regionu, a we wsi Milewo Kolonia od uderzenia pioruna zapaliła się duża stodoło-obora. Z pożarem walczyło 40 strażaków. Niemniej w żadnym ze zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń.

Połamane konary drzew na drodze nr 63
Połamane konary drzew na drodze nr 63
Połamane konary drzew na drodze nr 63
Połamane konary drzew na drodze nr 63
Połamane konary drzew na drodze nr 63
Połamane konary drzew na drodze nr 63
Burza nad regionem
Burza nad regionem

Najwięcej strat – przede wszystkim połamanych drzew – burza wyrządziła na terenie powiatu łomżyńskiego. Jak informuje dyżurny KM PSP w Łomży strażacy odnotowali łącznie 19 zdarzeń. Pierwsze wezwanie było ok. godz. 21. , a z ostatnim uporali się dopiero o 5. rano. Najwięcej połamanych drzew i konarów było na drodze krajowej nr 61 na odcinku Łomża – Miastkowo i na 63. Łomża – Zambrów. W okolicach Podgórza spadający konar drzewa uszkodził jadącego drogą fiata pandę – na szczęście obrażenia osób jadących w samochodzie ograniczyły się do zadrapań. Także w drugim takim zdarzeniu, które także miało miejsce nocą nikt nie ucierpiał.
Największe straty materialne burza wyrządziła we wsi  Milewo Kolonia w opowiecie łomżyńskim. Tu po uderzeniu pioruna zapalił się duży, murowany i kryty eternitem budynek stodoło-obory. Mimo, że w akcji brało udział aż 8 jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej spaleniu uległo nie tylko cześć budynku i więźba dachowa, ale także to co znajdowało się środku – kilkadziesiąt ton karmy dla zwierząt, a także m.in. przyczepa ciągnikowa i dwa cielaki.

Burza dała się we znaki także na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Tu jak podaje KW PSP w Białymstoku interweniowano przede wszystkim przy usuwaniu połamanych i blokujących drogi drzew.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę