Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nielegalna pomoc pogorzelcom

Zambrowska policja wyjaśnia, czy zbiórka pieniędzy dla pogorzelców przeprowadzona w Grochach Łętownicy, była zgodna z prawem. Na apel księdza jeden z mieszkańców tej miejscowości przeprowadził kwestę wśród sąsiadów, co sołtys Andrzej Gardocki uznał za działalność nielegalną i zwrócił się w tej sprawie do policji.

Zdaniem sołtysa na przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na terenie gminy niezbędna jest zgoda wójta i powinna być ona prowadzona komisyjnie. Większość mieszkańców wsi uważa jednak, że skoro ich pieniądze trafiły do poszkodowanych w pożarach, wszystko jest w porządku.

Aby dać wyraz poparcia zbierającym fundusze dla pogorzelców, grupa mieszkańców wystąpiła do gminy z wnioskiem o zgodne z prawem odwołanie ze stanowiska dotychczasowego sołtysa, który tak zabiega o przestrzeganie prawa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę