niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Pole(tko) namiotowe ...na dobry początek

Do tej pory przy Narwi w okolicy były tylko dwa pola namiotowe: w Wiźnie i Krzewie. Teraz dołączy do nich także pole namiotowe w Piątnicy. Uruchamia je Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Łomżyńska” we współpracy z Gminą Piątnica. Gmina użyczyła działkę – 20 arów - tuż przy samej rzece, a LOT kupił wyposażenie czyli stoliki z ławkami, podest, kosz na śmieci i tabliczki. Reszta to uporządkowanie i wyrównanie terenu, ułożenie paleniska z kamieni i wysypanie piasku na plaży... - W sumie to nic wielkiego, ale to pierwsze pole namiotowe, a może bardziej poletko – mówi Jerzy Lipiński prezes LOT. - Na początek to już jednak coś. Kajakarze, których na Narwi z roku na rok jest coraz więcej, nie wybierają noclegu w hotelach, a pola namiotowego u nas nie było. Od piątku zapraszamy tu wszystkich biwakowiczów – dodaje.

Jerzy Lipiński
Jerzy Lipiński
Jerzy Lipiński i Andrzej Skarzyński
Jerzy Lipiński i Andrzej Skarzyński
Wkopywanie ławek
Wkopywanie ławek

W środę w Piątnicy, w pobliżu boiska piłkarskiego, nad brzegiem rzeki pojawiły się pierwsze elementy pola namiotowego. Są tabliczki informacyjne, są stoliki z ławkami, jest palenisko, jutro będzie także i podest, przy którym będą mogły zacumować kajaki.
- Turyście, który spływa Narwią coś takiego jest bardzo potrzebne. Może się zatrzymać, bezpiecznie robić namiot, ma blisko do toalety, wody pitnej czy sklepu – mówi Andrzej Skarzyński, wiceprezes LOT „Ziemia Łomżyńska”.  - Pole namiotowe, to najprostsza  rzecz jaką można było zrobić. Dalej jest biwak, i camping, ale na to trzeba i więcej środków i więcej czasu – dodaje.

Jak twierdzą obaj panowie z LOT-u wodnych turystów na Narwi jest coraz więcej.
- Nie dalej jak tydzień temu widziałem spływ Narwią co najmniej 50 kajaków i kanu. To byli Czesi i Słowacy, którzy wystartowali z Wizny i mieli dopłynąć do Pułtuska – mówi Jerzy Lipiński. - Takich spływów jest więcej i będzie jeszcze więcej, także dzięki naszym działaniom. LOT „Ziemia Łomżyńska” prezentuje się na wszystkich osiągalnych dla nas imprezach turystycznych i już widać pierwsze efekty i większe zainteresowanie choćby spływami Narwią – podkreśla.

Pole namiotowe w Piątnicy ma działać do października. W tym roku działacze LOT-u chcieli także uruchomić identyczne pole po drugiej stronie Narwi – w Łomży w pobliżu mostu Hubala.
- Mamy podpisaną już umowę z miastem. W tym sezonie zdążymy jednak tylko oczyścić i przygotować teren, aby pole namiotowe mogło powstać w przyszłym roku – mówi Lipiński. - Mam nadzieję, że woda w rzece szybciej opadnie niż w tym roku i pole będzie mogło działać przez cały sezon.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0