Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Po burzy... Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Zerwane dachy, powalone drzewa, domy bez prądu - to skutki burzy, która wczoraj wieczorem przeszła nad regionem. Nawałnica największe straty wyrządziła w powiatach wysokomazowieckim i kolneńskim, gdzie uszkodzonych zostało w sumie kilkanaście budynków. Na terenie powiatu łomżyńskiego straty ograniczyły się przede wszystkim do połamanych drzew. W związku z tymi zdarzeniami przez pewien czas zablokowana była droga krajowa nr 61 pomiędzy Piątnicą a Stawiskami.

Strażacy z tych trzech powiatów w sumie odnotowali ponad 40 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy. Jak informuje dyżurny KPPSP w Kolnie tu najwięcej zdarzeń było na terenie gminy Mały Płock. W Cwalinach Małych wiatr zniszczył całą murowaną stodołę, w Cwalinach i Płotach przewracające się drzewa uszkodziły dachu domów mieszkalnych i budynków inwentarskich, a we wsi Kołaki Strumienie od uderzenia pioruna zapaliło się zboże.       
Duże straty są także w powiecie wysokomazowieckim, gdzie wiatr zerwał lub uszkodził dachy na kilku domach, budynkach użyteczności publicznej i budynkach gospodarczych. Strażacy informują, że tylko w Wysokiem Mazowieckiem zostały zerwane dachy z 6 obiektów.

Dyżurny łomżyńskiej KM PSP informuje, że działania w związku z przechodzącą nad regionem nawałnica prowadziło wczoraj wieczorem pięć jednostek straży pożarnej. Najwięcej pracy było na drodze nr 61na odcinku pomiędzy Piątnicą a Stawiskami, gdzie wiatr połamał gałęzie, a nawet wywracał drzewa.

Pełne ręce roboty mieli też energetycy, bo spadające gałęzie drzew i połamane drzewa zrywały sieci energetyczne.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę