niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Żeglarze w sutannach

Ks. kan. Marek Milanowski, proboszcz z Wąsosza, jest najlepszym żeglarzem wśród księży w regionie. Załoga, której ks. Malinowski był sternikiem wygrała pierwsze Międzydiecezjalne Regaty Duszpasterzy na Jeziorze Rajgrodzkim. Wystartowało w nich siedem załóg z trzech diecezji: ełckiej, łomżyńskiej i białostockiej. Niemal bezkonkurencyjni okazali się księża żeglarze z diecezji łomżyńskiej, którzy zdobyli pierwsze, drugie i czwarte miejsca.

Pierwsze miejsce, po zaciętym pojedynku wywalczyła osada, której sternikiem był ks. Marek Malinowski. Drugie miejsce zajęła załoga ks. Józefa Łupińskiego z Łomży, a czwarte załoga ks. Artura Dobrzyńskiego z Łap. Dodajmy, że regaty odbywały się w klasie omega, a startujące w nich załogi miały do pokonania dwa biegi - jeden krótki, drugi na długim dystansie. Łącznie wzięło w nich udział kilkunastu księży, co jak podkreśla ks. Józef Łupiński, na pierwsze tego typu zawody jest dobrym wynikiem. Żeglarstwo jest coraz popularniejszym sportem także wśród osób duchownych, a Rajgród jest bardzo dobrym miejscem do aktywnego wypoczynku.

Okazją ku organizacji regat księży były obchodzone w rajgrodzkiej parafii uroczystości z okazji 10. rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej Rajgrodzkiej - Królowej Rodzin. To słynący łaskami obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, pochodzący prawdopodobnie z końca XVIII wieku.
Regaty odbyły się dzięki wparciu dwóch klubów żeglarskich: Zefir i Arcus, a także proboszcza parafii w Rajgrodzie i Caritas Diecezji Łomżyńskiej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0