Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Znowu będą renty strukturalne...

Od 1 września Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie rent strukturalnych. Wnioski będzie można składać przez 10 dni przy czym o przyznaniu rent strukturalnych nie będzie decydowała kolejność zgłoszeń, a specjalny ranking. Renty dostaną w pierwszej kolejności ci którzy przekażą następcom największą powierzchnię użytków rolnych i dodatkowo powierzchnia nowopowstałego gospodarstwo będzie największa.

O renty strukturalne będą mogły się ubiegać osoby, które ukończyły 55 lat, lecz nie osiągnęły wieku emerytalnego i nie mają ustalonego prawa do emerytury lub renty. Gospodarstwo rolne przeznaczone do przekazania następcy powinno mieć u nas co najmniej 6 hektarów, a powierzchnia gospodarstwa docelowego, które powstanie po przejęciu gruntów nie może być mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego w kraju - obecnie 10,15 ha.
Podstawowa wysokość renty strukturalnej wynieść ma 1013 zł. Zostanie ona zwiększona o 676 zł, jeżeli wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim, a oboje małżonkowie spełniają wszystkie warunki dla przyznania renty strukturalnej. Istnieje również możliwość zwiększenia kwoty renty o kolejne 102 zł, jeśli przekazane zostanie gospodarstwo rolne o powierzchni większej niż 10 ha na rzecz osoby w wieku poniżej 40 lat. Renty strukturalna wypłacana do osiągnięcia 65 roku życia przez rolnika, który gospodarstwo przekazał.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę