Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pow. wysokomazowiecki: uczestnicy święta policji zatruli się salmonellą

Pałeczki salmonelli były powodem zatrucia uczestników policyjnego święta w Kuczynie koło Ciechanowca - potwierdził Sanepid. O tym, że po uroczystościach objawy zatrucia pokarmowego wystąpiły u kilkudziesięciu uczestników - informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Od razu podejrzewano salmonellozę, ale musiały to potwierdzić badania wykonywane przez stację sanitarno- epidemiologiczną. I potwierdziły - pałeczki salmonelli namnożyły się na próbkach pokarmowych spożywanego wówczas tzw. tatara. Nie pochodziły one jednak, jak to najczęściej bywa, z jaj, lecz prawdopodobnie z użytego mięsa.

W sumie zatruł się co najmniej co trzeci uczestnik policyjnego święta. Chorowały osoby z powiatów wysokomazowieckiego, zambrowskiego, białostockiego i ostrowskiego, co najmniej czworo musiało skorzystać z pomocy szpitalnej.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę