Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Pożary od pioruna...

Główne zdjęcie
Pożar na Kierzkowej

Burza, która w sobotę wieczorem przeszła nad Łomża niestety dała się we znaki mieszkańcom i strażakom. Na ul. Kierzkowej od uderzenia pioruna zapalił się budynek inwentarski i stodoła. W akcji gaśniczej uczestniczyło aż siedem jednostek straży pożarnej. Wyładowanie atmosferyczne było także sprawcą pożaru w Dobrzyjałowie. Tu po uderzeniu pioruna zapaliła się instalacja elektryczna w domu mieszkalnym.

Zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych przy ul. Kierzkowej w Łomży strażacy odebrali o godz. 18.05. Po uderzeniu pioruna zapalił się budynek inwentarski, w którym były m.in. zwierzęta, oraz stojąca obok stodoła. Na miejsce skierowano kilkudziesięciu strażaków nie tylko z Łomży, ale także z jednostek ochotniczych w Piątnicy, Konarzycach i Kupiskach. Część strażaków gasiła pożar, inny zajęli się ewakuowaniem zwierząt.
Pożar udało się ugasić, ale ogień strawił więźbę dachową na budynku inwentarskim i częściowo także stodole. Spaliło się także zgromadzone przez rolnika z Łomży zboże i słoma – w sumie ok. 40m3.

Nim strażacy uporali się z pożarem na Kierzkowej otrzymali zgłoszenie, o kolejnym w podłomżyńskim Dobrzyjałowie. Tu po uderzeniu pioruna zapaliła się instalacja elektryczna w domu mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce okazało się, że właścicieli nie ma w domu i strażacy nim ugasili pożar musieli wyłamać drzwi aby dostać się do wnętrza budynku.

Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej
Foto: Pożar na Kierzkowej

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę