Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Kiedy będą wakacje...?

Co prawda minęła dopiero połowa wakacji, ale sen z powiek wielu dyrektorów szkół, nauczycieli, a nawet ministerialnych urzędników spędza termin przyszłorocznych wakacji. Choć Ministerstwo Edukacji narodowej opublikowało kalendarz nowego roku szkolnego, to jednak brakuje w nim dwóch, aczkolwiek ważnych punktów. Nie ma w nim dat zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, i ferii letnich. Jest za to pozycja, której dotychczas nigdy tam nie było „koniec roku szkolnego 2010-2011”. Z dokumentu MEN wynika, że nowy rok szkolny zacznie się 1 września 2010 roku, a zakończy 31 sierpnia 2011 roku.

Ministerialny kalendarz nowego roku szkolnego jest tak zagadkowy,  że dotychczas nie powieszono go nawet na stronach internetowych białostockiego Kuratorium Oświaty. Zagadkę, gdzie w Ministerstwie Edukacji Narodowej zgubiono przyszłoroczne wakacje usiłował rozwikłać  Dziennik Gazeta Prawna. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że pisma Okazuje się, że zamieszaniu winien jest kalendarz. Aby co roku nie wskazywać daty zakończenia roku szkolnego, MEN w rozporządzeniu dotyczącym roku szkolnego zapisało stały termin. Zgodnie z paragrafem 2 zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w najbliższy piątek po 18 czerwca. W 2011 r. będzie to 24 czerwca.
Problem w tym, że jest to piątek po Bożym Ciele, który zgodnie z innym paragrafem tego rozporządzenia jest dniem wolnym. Kolejny pracujący piątek wypada dopiero 1 lipca.  A zatem zbliżający się rok szkolny może być wyjątkowo długi, no chyba, że jeszcze znajdzie się jakiś sposób aby wakacje wyznaczyć wcześniej.

zobacz: Kalendarz roku szkolnego 2010/2011 opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę