Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Bzury: urodziły się krowie czworaczki

Cztery cielęta na raz urodziła krowa należąca do Aldony i Ryszarda Orłowskich z miejscowości Bzury w powiecie grajewskim. Zarówno 5-letnia matka, jak i ojciec cieląt zostali wychowani w ich gospodarstwie i - jak zapewniają właściciele - czworaczki nie są efektem leczenia hormonalnego krowy.

Rolnicy początkowo myśleli, że to ciąża bliźniacza, dlatego pojawienie się na świecie trzeciego, a potem czwartego cielęcia było zaskoczeniem także dla nich. Z czwórki rodzeństwa przeżyły trzy byczki, jałówka, która urodziła się jako ostatnia była najsłabsza i padła po kilkunastu minutach.

Właściciele na razie nie wiedzą jak zagospodarują niespodziewany przychówek, na razie jednak nie zamierzają pozbywać się żadnego z trójki byczków - braci.

Aldona i Ryszard Orłowscy maja niespełna 7-hektarowe gospodarstwo, w którym poza kilkunastoma krowami mlecznymi hodują m.in. także trzodę chlewna.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę