niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Uważaj na zakupy w wiejskim sklepie

Przeterminowane produkty, wagi bez legalizacji, brak cen, a nawet pobranie wyższej opłaty niż wywieszona na produkcie cena to główne zarzuty formułowane przez inspektorów handlowych, którzy ostatnio skontrolowali ponad 50 wiejskich sklepów z województwa podlaskiego. Niestety w zdecydowanej większości z nich - w tym także w sklepach regionie Łomży - dopatrzono się większych lub mniejszych nieprawidłowości.

- Nieprawidłowości ujawniono w 47 kontrolowanych placówkach, co stanowi 89% objętych kontrolą – podaje w komunikacie Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku. - najwięcej uchybień dotyczyło naruszenia przepisów o cenach - w 29 placówkach, posługiwania się narzędziami pomiarowymi bez ważnych dowodów legalizacji - w 24 placówkach, i oferowania do sprzedaży przeterminowanych środków spożywczych -  w 22 placówkach.
Stwierdzone w toku kontroli nieprawidłowości były podstawą do wycofania z obrotu przeterminowanych produktów, a ze sklepu wag z wygasłymi cechami legalizacji, oraz m.in. nałożenia 48 mandatów karnych – podaje WIIH.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0