Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uważaj na zakupy w wiejskim sklepie

Przeterminowane produkty, wagi bez legalizacji, brak cen, a nawet pobranie wyższej opłaty niż wywieszona na produkcie cena to główne zarzuty formułowane przez inspektorów handlowych, którzy ostatnio skontrolowali ponad 50 wiejskich sklepów z województwa podlaskiego. Niestety w zdecydowanej większości z nich - w tym także w sklepach regionie Łomży - dopatrzono się większych lub mniejszych nieprawidłowości.

- Nieprawidłowości ujawniono w 47 kontrolowanych placówkach, co stanowi 89% objętych kontrolą – podaje w komunikacie Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku. - najwięcej uchybień dotyczyło naruszenia przepisów o cenach - w 29 placówkach, posługiwania się narzędziami pomiarowymi bez ważnych dowodów legalizacji - w 24 placówkach, i oferowania do sprzedaży przeterminowanych środków spożywczych -  w 22 placówkach.
Stwierdzone w toku kontroli nieprawidłowości były podstawą do wycofania z obrotu przeterminowanych produktów, a ze sklepu wag z wygasłymi cechami legalizacji, oraz m.in. nałożenia 48 mandatów karnych – podaje WIIH.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę