Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Kolejny topielec

Wczoraj po południu 42-latek utopił się w stawie niedaleko Rajgrodu. Mężczyzna wskoczył do wody i już nie wypłynął. Jak podają policjanci wszystko wskazuje na to, że był pod wpływem alkoholu.

Do tragicznego wypadku doszło około 15.40 na terenie wsi Kolonia Rydzewo w powiecie grajewskim. 42-latek wskoczył do stawu na prywatnej posesji, ale nie wynurzył się z wody. Będący razem z nim nad woda inny mężczyzna próbował go wyciągnąć z wody, ale nie udało mu się. Dopiero przybyli na miejsce strażacy wyłowili ciało ze stawu. Niestety na ratunek było już za późno. Pomimo podjętej próby ratowania mężczyzny, wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Alkohol i upał nad woda są niebezpieczne
Specjaliści ostrzegają, że spożywanie alkoholu nad wodą, a następnie kąpiel bardzo często kończą się tragicznie. Pływanie pod wpływem alkoholu jest najczęstszą chyba w Polsce przyczyną utonięć. Teraz – przy utrzymujących się upałach – ogromnym zagrożeniem może być także wstrząs termiczny, czyli nagłe obniżenie temperatury otoczenia ciała i zmianie szybkości oddawania ciepła przez skórę. Ma to miejsce np. przy skoku do wody w upalny dzień. Przy takim ochłodzeniu występuje skurcz powierzchniowych naczyń krwionośnych i krew odpływając nagle do naczyń głębokich powoduje przeciążenie serca, niedotlenienie mózgu, co jest przyczyną utraty przytomności i śmierci w wodzie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę