Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Ktoś podpala lasy wokół Łomży...

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Cztery pożary, w których zagrożone były lasy w okolicy Łomży gasili wczoraj po południu i wieczorem strażacy. W trzech przypadkach – zdaniem strażaków – ich przyczyną były podpalenia, w czwartym mogło to być zaprószenie ognia.

Najpierw, po godz. 14. w pobliżu Morgownik ktoś podpalił sucha trawę w rowie tuż przy lesie. Niespełna cztery godziny później niemal identyczne zdarzenie zanotowano także w Dębnikach, a po godz. 19 płonęła jeszcze ściółka w lesie w Nowogrodzie.
- To nie mogły być przypadki – mówi dyżurny KM PSP w Łomży. - Ktoś celowo to zrobił.
Czwarty pożar lasu wybuchł po godzinie 20. w okolicach wsi Kotowo Plac (pomiędzy Wizną a Jedwabnem). W tym przypadku – zdaniem strażaków jego przyczyną mogło być przypadkowe zaprószenie ognia.
- W sumie ogień objął około 20 arów lasu. Na szczęście mieszkańcy okolicy bardzo ładnie zareagowali. Z łopatami pobiegli do lasu i sami gasili pożar. Gdy nasze jednostki dotarły na miejsce, trzeba było to jeszcze podogaszać, ale zagrożenie dużego juz nie było – mówi dyżurny PSP w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę