Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Zimna woda na rozgrzane ciała...

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Od 2 do 6 złotych ma kosztować wstęp na odkryty basen(ik), który rozstawiono w miejscu gdzie zimą stało sztuczne lodowisko. Jak informuje ratusz basen rusza już jutro (we wtorek). Za drobną opłatą będzie można tu również wypożyczyć sprzęt plażowy: leżaki i parasole, oraz np. piłkę do siatkówki plażowej, bo obok przygotowano też (płatną) plażę.

Obiekt, którym zarządzać ma Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie czynny codziennie od godz. 9:00 do 19:00. Aby z niego skorzystać niestety trzeba będzie zapłacić. Urzędnicy twierdzą, ze symbolicznie... Całodzienny bilet wstępu będzie kosztował 6 zł normalny, i 3 zł ulgowy. Można będzie również wykupić bilet nie na cały dzień, ale na 5. godzin. Ich cena to odpowiednio 4 zł i 2 zł.
- Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom, rencistom i osobom niepełnosprawnym, a za darmo z basenu będą mogły korzystać dzieci do lat 3 – informuje ratusz.
To jednak nie koniec płacenia.
- Za drobną opłatą będzie można tu również wypożyczyć sprzęt plażowy i sportowy, m.in: leżaki plażowe (2 zł), parasole przeciwsłoneczne (1 zł), parawany (1 zł), rękawki do pływania dla dzieci (1 zł), rakietki do badmintona (1 zł), piłkę do siatkówki plażowej (1 zł) – czytamy na oficjalnej internetowej stronie Urzędu Miejskiego w Łomży.

Jak poinformowały władze miasta basen szerokość 6,6 m, długość 12,7 m i głębokości ok. 1 metra wykonany został w technologii włoskiej. Jego konstrukcja składa się ze stelaża ze stali ocynkowanej. Wkład basenowy to specjalna folia  wzmocniona siatką PVC. Jest ona zabezpieczona antybakteryjnie i antygrzybicznie, pokryta filtrem UV oraz warstwą ochronną, uniemożliwiającą osadzanie się brudu. Oprócz tego basen posiada system filtracyjny z filtrem piaskowym oraz automatyczną stację dozowania i uzdatniania wody.

Na razie to tyle, ale niebawem ma być jeszcze więcej.... Obok basenu, jeszcze w tym tygodniu ustawione mają zostać „także takie atrakcje dla dzieci jak dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania” podaje ratusz, przy czym nie precyzuje czy za korzystanie z nich trzeba będzie oddzielnie płacić.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę