piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Zimna woda na rozgrzane ciała...

Od 2 do 6 złotych ma kosztować wstęp na odkryty basen(ik), który rozstawiono w miejscu gdzie zimą stało sztuczne lodowisko. Jak informuje ratusz basen rusza już jutro (we wtorek). Za drobną opłatą będzie można tu również wypożyczyć sprzęt plażowy: leżaki i parasole, oraz np. piłkę do siatkówki plażowej, bo obok przygotowano też (płatną) plażę.

fot. UM Łomża
fot. UM Łomża

Obiekt, którym zarządzać ma Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie czynny codziennie od godz. 9:00 do 19:00. Aby z niego skorzystać niestety trzeba będzie zapłacić. Urzędnicy twierdzą, ze symbolicznie... Całodzienny bilet wstępu będzie kosztował 6 zł normalny, i 3 zł ulgowy. Można będzie również wykupić bilet nie na cały dzień, ale na 5. godzin. Ich cena to odpowiednio 4 zł i 2 zł.
- Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom, rencistom i osobom niepełnosprawnym, a za darmo z basenu będą mogły korzystać dzieci do lat 3 – informuje ratusz.
To jednak nie koniec płacenia.
- Za drobną opłatą będzie można tu również wypożyczyć sprzęt plażowy i sportowy, m.in: leżaki plażowe (2 zł), parasole przeciwsłoneczne (1 zł), parawany (1 zł), rękawki do pływania dla dzieci (1 zł), rakietki do badmintona (1 zł), piłkę do siatkówki plażowej (1 zł) – czytamy na oficjalnej internetowej stronie Urzędu Miejskiego w Łomży.

Jak poinformowały władze miasta basen szerokość 6,6 m, długość 12,7 m i głębokości ok. 1 metra wykonany został w technologii włoskiej. Jego konstrukcja składa się ze stelaża ze stali ocynkowanej. Wkład basenowy to specjalna folia  wzmocniona siatką PVC. Jest ona zabezpieczona antybakteryjnie i antygrzybicznie, pokryta filtrem UV oraz warstwą ochronną, uniemożliwiającą osadzanie się brudu. Oprócz tego basen posiada system filtracyjny z filtrem piaskowym oraz automatyczną stację dozowania i uzdatniania wody.

Na razie to tyle, ale niebawem ma być jeszcze więcej.... Obok basenu, jeszcze w tym tygodniu ustawione mają zostać „także takie atrakcje dla dzieci jak dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania” podaje ratusz, przy czym nie precyzuje czy za korzystanie z nich trzeba będzie oddzielnie płacić.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0