Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Wielka Gala zakończyła 17. Festiwal

Trwającą blisko trzy godziny Wielką Galą w Pałacu zakończył się 17. Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. Na scenie na schodach pałacu rodu Lutosławskich zaprezentowało się większość wykonawców, którzy przez tydzień występowali podczas festiwalowych koncertów. Podczas Finału Dariusz Wójcik, który w tym roku świętuje 25-lecie pracy artystycznej i z Festiwalem Muzyczne Dni Drozdowo Łomża związany jest od początku jego istnienia, otrzymał przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę zasłużony kulturze polskiej. Pod nieobecność ministra odznakę soliście, przy gromkich owacjach publiczności, wręczył poseł Józef Klim.

W niedziele popołudnie park przy pałacu w Drozdowie wypełnił się ludźmi. Niektórzy z nich przyjechali z daleka, inni byli na wszystkich, albo na większości festiwalowych koncertów, jeszcze innych poza muzyką ściągnęła tu także przyroda. Wszyscy zasiedli na parkowej łączne czasami przed upalnymi promieniami słońca chowając się w cieniu starych drzew. Przyjechali do Drozdowa aby po raz kolejny dać uwieść się Jackowi Szymańskiemu i temu co mu w sercu gra...

Tradycyjnie koncert finałowy Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża nosi nazwę Wielka Gala w Pałacu - Jacek Szymański i jego goście. Wśród parkowej zielni rozbrzmiewają przeboje wokalne i instrumentalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego, które wszyscy znają. Tu, za zwyczaj nie ma niespodzianek. Artyście, których  Szymański zaprasza na festiwal, jeszcze raz za zwyczaj na krótko, mogą pokazać się publiczności, która gromkimi oklaskami nie tylko nagradza, ale i ich przyjmuje. Tym razem jednak dyrektor artystyczny zgotował publiczności niespodziankę. Specjalne na Galę zaprosił dwoje solistów z Korei: Choi Sung Uk i Song Ye Young. Zwłaszcza śpiewająca po polsku sopranem Koreanka zauroczyła słuchacz, którzy kilkakrotnie domagali się jej bisów... Wśród gwiazd finałowego koncertu byli m.in. Joanna Cortes, która zaśpiewała również w duecie  najpierw z Jackiem Szymański, a później także Rafałem Songanem, Katarzyna Rzymska, Magdalena Witczak, Monika Fedyk-Klimaszewska, Grzegorz Piotr Kołodziej, Łukasz Wroński czy Dariusz Wójcik. Ten ostatni podczas finału festiwalu odebrał specjalną odznakę zasłużony kulturze polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak podkreślał poseł Józef Klim, który w zastępstwie ministra Bogdana Zdrojewskiego przypiął odznakę artyście, minister chciał aby została ona wręczona właśnie tu w Drozdowie na zakończenie kolejnej edycji Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę