Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Wesele w kościele...

„Wesele Figara” to jedna z bardziej znanych oper komiczna do której muzykę napisał słynny Wolfgang Amadeusz Mozart. Wczoraj w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży wystawiono jej estradową wersję w inscenizacji Jacka Szymańskiego. Główną rolę Figara zaśpiewał Grzegorz Piotr Kołodziej, a na scenie towarzyszyły mu m.in. Magdalena Witczak, Katarzyna Rzymska oraz Monika Fedyk-Klimaszewska, która zaśpiewała męska rolę Cherubina.

Akcja opery obejmuje tylko jeden dzień z życia mieszkańców pałacu Hrabiego Almaviva - w łomżyńskiej inscenizacji rolę tę zaśpiewał Tomasz Mazur – ale dzieje się w tym dniu nieprawdopodobnie wiele. Komediowa intryga w czterech aktach charakteryzująca się nagłymi zwrotami akcji zmierza do szczęśliwego finału. Wystawiana już od ponad dwustu lat sztuka niezmiennie bawi i zadziwia kolejne pokolenia publiczności wspaniałą muzyką. Nie inaczej było także w Łomży, przy czym jak to na Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża  bywa partię orkiestry na fortepianie wykonywała Olga Neczyporenko.
Na scenie w większości wystąpili artyści znani już łomżyńskiej publiczności z poprzednich edycji Festiwalu, ale byli także i tacy, których Jacek Szymański zaprosił do miasta po raz pierwszy. Publiczność, która szczelnie wypełniła przestronne wnętrze świątyni żywo reagował na perypetie bohaterów opery jakże często nagradzając wykonanie poszczególnych partie gromkimi brawami, a na koniec gotując śpiewakom gromkie owacje.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę