Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Kułakowski i Cortes na początek Festiwalu...

Niezwykle efektownie rozpoczął się tegoroczny Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Nie dość, że wczoraj w regionie odbyło się w sumie pięć festiwalowych koncertów, to w przypadku dwóch z nich można mówić o rewelacjach. Chodzi o koncert inaugurujący Festiwal w Muzeum Przyrody w Drozdowie podczas którego z utworami genialnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina zmierzył się wirtuoz fortepianu, profesor Bogdan Kułakowski jak i wieczorny koncert na dziedzińcu Centrum Katolickiego gdzie w rolę słynnej Marleny Dietrich wcieliła się znakomita Joanna Cortes.

Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo Łomża zwykł odbywać się przy słonecznej pogodzie. I choć w tym roku podczas koncertu inaugurującego 17. już jego edycję Festiwalu słońce nie świeciło, a w pewnym momencie nawet obficie lał deszcz, ci którzy przyjechali w niedzielne popołudnie do Drozdowa, nie mogą żałować. Bogdan Kułakowski, profesor i rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku okazał się równie znakomitym mówcą jak jest wirtuozem fortepianu. Rozbrzmiewające  wśród kropli deszczu uderzających o liście drzew i parasole słuchaczy walce, mazurki czy polonezy Fryderyka Chopina przeplatane pieśniami kompozytora w wykonaniu Katarzyny Rzymskiej, Jacka Szymańskiego i Michała Błońskiego brzmiały niezwykle naturalnie. To podczas tego koncertu, stojąc w strugach deszczu, starosta łomżyński Krzysztof Kozicki oficjalnie otworzył Festiwal, którego pomysłodawcą, twórca i dyrektorem artystycznym jest Jacek Szymański. Już pod koniec koncertu deszcz przestał padać... Gdy kilkaset osób przyszło wieczorem do patio Centrum katolickiego przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży parasole mogły służyć już tylko do podpierania się... utrudniając ich właścicielom włączanie się w aplauz po kolejnych piosenkach jakie, przy akompaniamencie Andrzeja Nanowskiego, wykonywała słynna Joanna Cortes. Znakomita śpiewaczka, solistki Teatru Wielkiego Opery Narodowej, wcielała się w nieśmiertelną Marlenę Dietrich, oszałamiając słuchaczy i widzów nie tylko swoim głosem, ale także strojami... Narratorem koncertu był Dariusz Wójcik, który cytując wypowiedzi Marleny Dietrich przybliżał  ciekawy i barwny życiorys tej wybitnej niemieckiej piosenkarki i aktorki.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę