Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Mniejsze zwroty z PIT-ów...

276 mln zł tyle w sumie wyniosła kwotą jaką fiskus musi zwrócić mieszkańcom województwa podlaskiego z tytułu nadpłaconego podatku. To o około 5 mln zł mniej niż przed rokiem. Zwroty są niższe także dlatego, że więcej, i to o niemal 15 tys, jest osób uprawnionych do ich otrzymania.

Jak podaje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku zwroty otrzyma aż ponad 305 tys osób, a przed rokiem było to niespełna 291 tys. Znacznie mniejsza niż przed rokiem jest także rekordowa kwota zwrotów. W tym roku to 1 mln 45 tys 609 zł, a przed rokiem było to 1,6 mln zł.

Bogaci mniej bogaci...
Znacznie zmniejszyła się liczba zeznań z wykazanymi kwotami, które podatnicy muszą dopłacić fiskusowi. Przed rokiem takich „bogatych” było 56 tys, a teraz tylko  43 tys. w tym roku. W śald za tym spadła kwota dopłat. Za 2008 r. podatnicy musieli dopłacić fiskusowi 135 mln zł, a za 2009 r. jest to już kwota 99 mln zł. Rekordowa dopłata jaką podatnik musiał przelać na konto urzędu skarbowego po rozliczeniu ubiegłorocznych dochodów to tylko 703.150 zł, a rok wcześniej było to aż 2 mln 713 tys 743 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę