Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Woda już nie jest chlorowana

Po piątkowej decyzji sanepidu potwierdzające poprawę jakości wody w łomżyńskim wodociągu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji w Łomży zaprzestało w sobotę chlorowania wody z ujęcia w Podgórzu. To największe ujecie wody z którego zaopatrywana jest Łomża.

Przypomnijmy woda w Łomży chlorowana była praktycznie przez miesiąc. Pod koniec maja sanepid wydął decyzję stwierdzającą „warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi” w związku z przekroczeniem dopuszczalnej liczby mikroorganizmów. Przeprowadzone później badania wykryły bakterie w wodzie pobranej z ujęcia „Podgórze” oraz „w kilku punktach miasta” dlatego wprowadzono „dezynfekcję wody podchlorynem sodu”. Początkowo chlorowanie miało trwać dwa tygodnie, ale zostało przedłużone... Dopiero w piątek sanepid stwierdził, że woda w łomżyńskim wodociągu „odpowiada warunkom mikrobiologicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”, a w związku z tą decyzją MPWiK w sobotę zakończył jej chlorowanie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę