Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sanepid: woda w Łomży jest już dobra

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku wydał właśnie komunikat dotyczący poprawy jakości wody z wodociągu Łomża. Szefowa wojewódzkiego sanepidu Alicja Gabrylewska, opierając się na wynikach badań wody z czterech miejsc w mieście stwierdza, że „woda z wodociągu miejskiego w Łomży (…) odpowiada warunkom mikrobiologicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”. Tym samym sanepid wycofał wydaną ponad miesiąc wcześniej decyzję stwierdzającą "warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi". Warto dodać, że o tej decyzji sanepidu mieszkańcy Łomży dowiedzieli się jednak dopiero w ostatni wtorek 29. czerwca.

Oto najnowszy (dzisiejszy) „komunikat nr 14 dotyczący poprawy jakości wody z wodociągu Łomża”
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, iż badania próbek wody pobranych w dniach: 22.06.2010r. i 28.06.2010r.przez pracownika PSSE w Łomży z wodociągu miejskiego w Łomży w punktach monitoringowych (Bursa ul. Polna 16, Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Ks. Anny 18, Zespół Szkół Weterynaryjnych ul. Stacha Konwy13) wykazały, że woda odpowiada warunkom mikrobiologicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. Nr  61, poz. 417 z późn. zm.).
Wodociąg Łomża zaopatruje ok. 63 tys. mieszkańców miasta Łomży.
Produkcja wody wynosi - 6831m3  na dobę, długość sieci - 197,8 km.

Podlaski Państwowy Wojewódzki
Inspektor Sanitarny
w Białymstoku
dr n. med. Alicja Gabrylewska

Zobacz też: Komunikat nr 11 dotyczący pogorszenia jakości wody z wodociągu Łomża. O wydaniu tego komunikatu, przez ponad miesiąc, nikt mieszkańców Łomży nie informował.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę