Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Niebezpieczne nasze drogi....

Główne zdjęcie
źródło: Raport o bezpieczeństwie Janusza Piechocińskiego, Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury

Wskaźnik zabitych na 100 wypadków drogowych w województwie podlaskim jest najwyższy w Polsce. W ubiegłym roku wyniósł on 17,2, podczas gdy średnia dla kraju to 10,3 – wynika z danych przekazanych nam przez Janusza Piechocińskiego wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury. Wskaźnik ten jest najwyższy mimo, że od kilku lat systematycznie maleje liczba wypadków drogowych w regionie. Jeszcze w 2007 roku było ich o ponad 10% więcej niż wydarzyło się w roku ubiegłym.

Poseł Piechociński przeanalizował stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Polski i dane te porównał z danymi z innych państw Unii Europejskiej. Niestety wnioski nie są optymistyczne. O ile w liczbie bezwzględnej wypadków jesteśmy (byliśmy bo te dane dotyczą 2008 roku, a wówczas w Polsce zanotowano niemal 50 tys wypadków drogowych) daleko w tyle za Niemcami (320 tys wypadków), Włochami (219 tys),  czy Wielką Brytanią (177 tys), to porównując osoby zabite prowadzimy. W 2008 roku na polskich drogach zginęło 5437 osób, we Włoszech 4731, a w Niemczech 4477.
Wskaźnik zabitych na 100 mieszkańców w krajach UE w 2008 roku, który w Polsce wyniósł 11,1 dawał nam drugie miejsce za Bułgarią, gdzie było to 13,2, (z tym, że w Bułgarii liczba zabitych w wypadkach w 2008 roku to 1061 osób).
Porównując dane ubiegłoroczne z Polski okazuje się, że wskaźnik ten najwyższy jest w województwie podlaskim – 17,2. Na drugim miejscu jest województwo lubelskie – 15,2, a trzecie  kujawsko-pomorskie – 14. Najlepiej pod tym względem wypadają województwa małopolskie, łódzkie i śląskie gdzie wskaźnik ten wynosi nieco ponad 7.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę