piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Woda w Łomży będzie chlorowana jeszcze przez tydzień!

Od blisko miesiąca woda w Łomży jest chlorowana i tak będzie jeszcze przez co najmniej tydzień. Jak poinformował Gilbert Okulicz Kozaryn wiceprezes MPWiK wyniki pomiaru próbek wody pobranych z budynku dawnego domu dziecka na Polnej są znacznie lepsze niż dotychczas, ale mikroorganizmy w dalszym ciągu tam występują dlatego chlorowanie wody będzie kontynuowane. MPWiK chloruje wodę z ujęcia w Podgórzu. To główne ujęcie wody pitnej dostarczanej do miasta.

Pod koniec maja sanepid stwierdził przekroczenie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów w próbkach wody pobranej w budynku dawnego domu dziecka na Polnej. Wówczas została wydana decyzja stwierdzająca warunkową przydatności wody do spożycia przez ludzi. Mikroorganizmy wykryto także w badanych na przełomie maja i czerwca próbkach wody pobranych z ujęcia wody w Podgórzu a także w kilku punktach miasta dlatego jak tłumaczy wiceprezes MPWiK zapadła decyzja o dezynfekcji wody dostarczanej do mieszkań w Łomży. I choć jak zapewnia Kozaryn, na ujęciu woda jest już dobra, w dalszym ciągu w próbkach pobieranych w budynku przy ul Polowej są bakterie.
- Wynik najnowszych badań jest znacznie lepszy niż poprzednie, ale mikroorganizmy w wodzie jeszcze były – mówi.
Okulicz Kozaryn dodaje, że w związku z tym woda będzie dalej „nieznacznie” chlorowana – co najmniej do przyszłego czwartku. Zapowiada także, że po niedzieli służby MPWiK zamierzają oddzielnie zachlorować całą sieć wodociągową w budynku po dawnym domu dziecka przy ul. Polnej i w budynku sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 5.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0