Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Woda w Łomży będzie chlorowana jeszcze przez tydzień!

Od blisko miesiąca woda w Łomży jest chlorowana i tak będzie jeszcze przez co najmniej tydzień. Jak poinformował Gilbert Okulicz Kozaryn wiceprezes MPWiK wyniki pomiaru próbek wody pobranych z budynku dawnego domu dziecka na Polnej są znacznie lepsze niż dotychczas, ale mikroorganizmy w dalszym ciągu tam występują dlatego chlorowanie wody będzie kontynuowane. MPWiK chloruje wodę z ujęcia w Podgórzu. To główne ujęcie wody pitnej dostarczanej do miasta.

Pod koniec maja sanepid stwierdził przekroczenie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów w próbkach wody pobranej w budynku dawnego domu dziecka na Polnej. Wówczas została wydana decyzja stwierdzająca warunkową przydatności wody do spożycia przez ludzi. Mikroorganizmy wykryto także w badanych na przełomie maja i czerwca próbkach wody pobranych z ujęcia wody w Podgórzu a także w kilku punktach miasta dlatego jak tłumaczy wiceprezes MPWiK zapadła decyzja o dezynfekcji wody dostarczanej do mieszkań w Łomży. I choć jak zapewnia Kozaryn, na ujęciu woda jest już dobra, w dalszym ciągu w próbkach pobieranych w budynku przy ul Polowej są bakterie.
- Wynik najnowszych badań jest znacznie lepszy niż poprzednie, ale mikroorganizmy w wodzie jeszcze były – mówi.
Okulicz Kozaryn dodaje, że w związku z tym woda będzie dalej „nieznacznie” chlorowana – co najmniej do przyszłego czwartku. Zapowiada także, że po niedzieli służby MPWiK zamierzają oddzielnie zachlorować całą sieć wodociągową w budynku po dawnym domu dziecka przy ul. Polnej i w budynku sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 5.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę