niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Egzamin w zawodzie technik-elektronik raz jeszcze...

32 absolwentów techników z Łomży i powiatów zambrowskiego oraz wysokomazowieckiego, 135 w województwie podlaskim i ponad 6 tysięcy w Polsce jeszcze raz będzie musiało zdawać praktyczną część egzaminu zawodowego w zawodzie technik-elektronik. Wyniki egzaminu przeprowadzonego 23 czerwca, zostały w całym kraju unieważnione. Termin powtórnego egzaminu wyznaczono na 20 sierpnia.

Decyzja Centralnej Komisji Egzaminacyjnej spowodowana jest tym, że w jednej ze szkół w Wielkopolsce część praktyczna egzaminu zawodowego w zawodzie technik-elektronik została przeprowadzona dzień wcześniej. Następnie tematy z egzaminu pojawiły się w internecie i wiele osób się z nimi zapoznało. Jak podała CKE dyrektorzy wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych, po zbadaniu, czy to zdarzenie mogło wpłynąć na wynik części praktycznej tego egzaminu w zawodzie technik-elektronik, wystąpili do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z wnioskami o zgodę na unieważnienie egzaminu w szkołach na swoim terenie i taką zgodę otrzymali.
Agnieszka Muzyk rzecznik prasowy OKE w Łomży podaje, że w województwie podlaskim egzamin ma raz jeszcze napisać 135 osób. Najwięcej aż 50 w Białymstoku. W Łomży są to 23 osoby, w powiecie zambrowskim 7 osób, a w wysokomazowieckim 2.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0