poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Wakacje... Kradną rowery i… paliwo

Policjanci z Łomży poinformowali o zatrzymani sprawców kilku kradzieży. Funkcjonariusze z posterunku w Śniadowie ustalili i zatrzymali czterech sprawców kradzieży rowerów w miejscowości na terenie gminy Miastkowo, a ich koledzy z Łomży zatrzymali mężczyznę, który ukradł 40 litrów oleju napędowego.

Jak informuje Izabela Białomyzy z KMP w Łomży złodzieje rowerów to 18-latek i trzej 17-latkowie z okolic Nowogrodu i Łomży. Wczoraj o świcie ukradli rowery z prywatnych posesji w miejscowości Leopoldowo i Sulki. Właściciele jednośladów straty oszacowali na ponad 2 tysiące złotych. Już kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży policjanci prowadzący postępowanie ustalili i zatrzymali sprawców oraz odzyskali rowery, które już wróciły do właścicieli. Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie chcą poddać się karze.

Także wczoraj, tym razem policjanci z Łomży zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu na ul. Towarowej w Łomży wyłamał korek do wlewu paliwa ciężarówki i za pomocą węża spuścił 40 litrów oleju napędowego. Sprawcę kradzieży paliwa okazał się 25-letni mężczyzna. Teraz sprawca odpowie za kradzież. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Izabela Białomyzy podaje, że poszkodowany straty spowodowane przez złodzieja paliwa oszacował na 400 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0