niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Dyrektor Radia Nadzieja dziekanem i proboszczem w Łapach

Zmiany w dekanacie łapskim. Będzie tam nowy dziekan i proboszczowie dwóch miejscowych parafii. Decyzją bp łomżyńskiego Stanisława Stefanka, dziekanem dekanatu łapskiego zostanie ks. kan. Krzysztof Jurczak, dyrektor Radia Nadzieja. Został on również mianowany proboszczem parafii św. Krzyża w Łapach. Obie funkcje zacznie pełnić od 1 lipca.

ks. kan. Krzysztof Jurczak
ks. kan. Krzysztof Jurczak

Ks. kan. Krzysztof Jurczak był jednym z pierwszych wikariuszy parafii Krzyża św. w Łomży i założycielem, mieszczącego się w przyparafialnym Centrum Katolickim, Radia Nadzieja.
Na niedzielnej Mszy św. proboszcz parafii Krzyża św. w Łomży, ks. kan. Andrzej Godlewski dziękował ks. Jurczakowi za wieloletnią posługę i gratulował nominacji. - Ks. Krzysztof był jednym z pierwszych wikariuszy, gdy tworzyła się parafia; były to lata wielkich trudów i wyrzeczeń, a ks. Krzysztof podejmował je z radością i chęcią - mówił ks. Godlewski. Ks.  Jurczak od jutra będzie proboszczem parafii św. Krzyża w Łapach i dziekanem dekanatu łapskiego, ale nadal będzie funkcję dyrektora Radia Nadzieja.

Ks. Krzysztof Jurczak urodził się 22 września 1970 roku w Myszyńcu. Na kapłana został wyświęcony przez bp. Stanisława Stefanka 25 maja 1997 roku. Był wikariuszem parafii św. Krzyża w Łomży, diecezjalnym duszpasterzem bankowców, od 14 czerwca 2001 roku jest dyrektorem Diecezjalnego Radia Nadzieja. W 2005 roku został kanonikiem honorowym Kapituły Kolegialnej w Myszyńcu. Pod koniec 2009 roku został prezesem Fundacji Vita Familiae.

Ks. Jurczak zajmie miejsce dotychczasowego proboszcza parafii św. Krzyża w Łapach, ks. Józefa Wyznera, który odchodzi na emeryturę a na stanowisku dziekana zastąpi ks. kan. Piotra Faltyna, który od 24 lat pełnił tę funkcję, był też proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.

as


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0