Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Dyrektor Radia Nadzieja dziekanem i proboszczem w Łapach

Główne zdjęcie
ks. kan. Krzysztof Jurczak

Zmiany w dekanacie łapskim. Będzie tam nowy dziekan i proboszczowie dwóch miejscowych parafii. Decyzją bp łomżyńskiego Stanisława Stefanka, dziekanem dekanatu łapskiego zostanie ks. kan. Krzysztof Jurczak, dyrektor Radia Nadzieja. Został on również mianowany proboszczem parafii św. Krzyża w Łapach. Obie funkcje zacznie pełnić od 1 lipca.

Ks. kan. Krzysztof Jurczak był jednym z pierwszych wikariuszy parafii Krzyża św. w Łomży i założycielem, mieszczącego się w przyparafialnym Centrum Katolickim, Radia Nadzieja.
Na niedzielnej Mszy św. proboszcz parafii Krzyża św. w Łomży, ks. kan. Andrzej Godlewski dziękował ks. Jurczakowi za wieloletnią posługę i gratulował nominacji. - Ks. Krzysztof był jednym z pierwszych wikariuszy, gdy tworzyła się parafia; były to lata wielkich trudów i wyrzeczeń, a ks. Krzysztof podejmował je z radością i chęcią - mówił ks. Godlewski. Ks.  Jurczak od jutra będzie proboszczem parafii św. Krzyża w Łapach i dziekanem dekanatu łapskiego, ale nadal będzie funkcję dyrektora Radia Nadzieja.

Ks. Krzysztof Jurczak urodził się 22 września 1970 roku w Myszyńcu. Na kapłana został wyświęcony przez bp. Stanisława Stefanka 25 maja 1997 roku. Był wikariuszem parafii św. Krzyża w Łomży, diecezjalnym duszpasterzem bankowców, od 14 czerwca 2001 roku jest dyrektorem Diecezjalnego Radia Nadzieja. W 2005 roku został kanonikiem honorowym Kapituły Kolegialnej w Myszyńcu. Pod koniec 2009 roku został prezesem Fundacji Vita Familiae.

Ks. Jurczak zajmie miejsce dotychczasowego proboszcza parafii św. Krzyża w Łapach, ks. Józefa Wyznera, który odchodzi na emeryturę a na stanowisku dziekana zastąpi ks. kan. Piotra Faltyna, który od 24 lat pełnił tę funkcję, był też proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.

as

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę