wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Łomża - słaby wynik na maturze

77% maturzystów z Łomży zdało egzamin dojrzałości. To mniej niż w województwie i kraju gdzie współczynniki te wyniosły odpowiednio 80 i 81%. W województwie podlaskim maturę najlepiej napisali uczniowie z Grajewa i okolic. Tu świadectwa dojrzałości odbierze dziś aż 87% maturzystów. Dodajmy, ze w Białymstoku zdawalność wyniosła 82, a w Suwałkach 84%.

W tym roku jako obowiązkowy przedmiot na maturę powróciła matematyka, i jak się okazało nie była taka straszna, choć statystycznie matematyki nie zdało najwięcej maturzystów. Województwie podlaski na tym egzaminie „poległo” niemal 15% uczniów. Dla porównania zdawalność egzaminu maturalnego z angielskiego była o 3% wyższa, a z języka polskiego wyniosła aż 96,4%.

Tradycyjnie najlepiej matury wypadły w liceach ogólnokształcących (92%), następnie w technikach (65%) i liceach profilowanych (51%). Znacznie słabiej było natomiast w technikach i liceach uzupełniających, gdzie świadectwa dojrzałości odbierze co czwarty przystępujący do matury.

Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo pisemnej, a przystąpili do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych, mają możliwość poprawienia niezdanego egzaminu maturalnego w drugiej połowie sierpnia. W województwie podlaskim do poprawki uprawnionych jest 2169 osób.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0