Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Pijani kierowcy będą surowiej karani...

Zaostrzenia kar ma być kolejnym krokiem w walce z pijanymi kierowcami. Od czwartku, 1 lipca, wchodzi w życie nowelizacja kodeksu karnego która przewiduje m.in. dożywotnie pozbawienie prawa jazdy pijanego, lub jadącego pod wpływem środków odurzających kierowcy, który spowodował poważny wypadek. Surowiej karani maja być także recydywiści, czyli osoby po raz kolejne karane za jazdę na dwóch gazach. Tymczasem jak podają policjanci tylko w Łomży i najbliższej okolicy, i tylko w trakcie ostatniego weekendu zatrzymano pięciu pijanych kierowców. Rekordzista to 18-latek, który jechał BMW mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej, bo 1,2 promila miał 17-letni kierowca motoroweru.

Zgodnie z nowymi przepisami Kodeksu karnego sąd będzie mógł orzec dożywotnie pozbawienie prawa jazdy nietrzeźwego (i pod wpływem środków odurzających) kierowcy, który spowoduje wypadek w którym były osoby śmiertelne, lub jego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Zaostrzone kary spotkają także recydywistów. Do tej pory ponownie przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu lub narkotyków kierowca mógł liczyć się z grzywną, ograniczeniem wolności lub więzieniem do dwóch lat. Nowelizacja kodeksu karnego nakłada na sędziów obowiązek orzekania w takich sytuacjach kar od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę